U-Frame Cuttable LED Flex Sheet, Warm White
Price: $90.75
This product is available to purchase online from this website, or request a quote for higher quantities.
| General | |
|---|---|
| Color | Warm White |
| Standards | |
| RoHS compliant | Yes |
| Dimensions | |
| Length | 480mm |
| Width | 240mm |
| Electrical | |
| Amperage | 2.5A |
| Milliamperes | 2500mA |
| Voltage | 24V |
| Watts | 60W |
| Luminance and Spectrum | |
| Color Temperature | 3000° K |
| Other | |
| Number of LEDs | 288 |









