Alumiline Wide Beam - 12" LED Fixture - Cool White
Price: $36.00
This product is available to purchase online from this website, or request a quote for higher quantities.
| General | |
|---|---|
| Angle | 160° |
| Color | Cool White |
| Standards | |
| RoHS compliant | Yes |
| UL approved | Yes |
| Dimensions | |
| Height | 8.6mm |
| Length | 314mm |
| Width | 12.6mm |
| Electrical | |
| Amperage | 0.12A |
| Milliamperes | 120mA |
| Voltage | 24V |
| Watts | 2.9W |
| Other | |
| Number of LEDs | 12 |









