Wide Beam LED Channel Module
Price: from $7 each
*
Pack of:
30 - $210.00 ( each)
30 - $210.00 ( each)
This product is available to purchase online from this website, or request a quote for higher quantities.
| General | |
|---|---|
| Color | Cool |
| Standards | |
| RoHS compliant | Yes |
| Dimensions | |
| Height | 8mm |
| Length | 35mm |
| Width | 35mm |
| Electrical | |
| Voltage | 12V |
| Watts | 1.0W |
| Luminance and Spectrum | |
| Lumens | 100.0lm |
| Other | |
| Life | 50,000 hours |
| Number of LEDs | 3 |









